همه چیز در مورد دمبل و ورزش کتل بل چیست و چه کاربردی دارد

همه چیز در مورد دمبل و ورزش کتل بل چیست و چه کاربردی دارد در سایت علم سرا

کتل بل,کتل بل چیست,کتل بل مانی خسروی,کتل بل قیمت,کتل بل خرید,ورزش کتل بل,فروش کتل بل,دمبل کتل بل,ورزش کتل بل چیست,تمرینات کتل بل,ورزش کتل بل,فروش کتل بل,فروش وزنه کتل بل,فروش وزنه های کتل بل,فروشگاه کتل بل,فروش دمبل کتل بل,فروشگاه وزنه کتل بل,خرید دمبل کتل بل,تمرین با کتل بل,دانلود تمرینات کتل بل

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

      علم سرا >>> بدنسازی >>> در این مطلب به صورت کامل در مورد ورزش و دمبل کتل بل صحبت می کنیم

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

کتل بل

امروزه شاهد وسایلی هستیم که در همه زمینه ها باعث راحتی انسان می شوند.در قدیم شاید اگر می خواستیم بدنسازی کار کنیم حتما باید به باشگاه بدنسازی مراجعه کرده و آنجا ثبت نام می کردیم تا بتوانیم به خوبی ورزش کنیم اما امروزه به دلیل کمبود وقت وسایلی ساخته شده اند که شما در خانه خود هم می توانید به صورت حرفه ای ورزش کنید مانند بارفیکس و در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.یکی از این وسایل کتل بل است که در این مطلب به صورت کامل در مورد آن صحبت می کنیم

بارفیکس , بارفیکس دست باز , بارفیکس دست جمع , بارفیکس خوابیده , فواید بارفیکس برای افزایش قد

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

کتل بل که یک وزنه شبیه به یک توپ دسته دارمی باشد تاریخچه آن به روسیه برمیگردد.

کتل بل چیست

از ورزشهای قدرتی است که نیاز به باشگاه ندارد و ترسیدنی هم نیست. فولادهایی (شبیه یک توپ با دسته) برای انجام تمرینات بالستیک است که ترکیب های قلبی و عروقی، قدرت و آموزش انعطاف پذیری دارد.اندازه آن از ۴۱.۸ کیلوگرم به  ۷۹ کیلوگرم می باشد. همه کاره است.  بدن  را می چرخاند،  دست ها به بالای سر می رود،  شانه ها  حرکت میکنند- – از آنجا که نسبتا کوچک است ولی بسیار عالی است،  یک ورزش جدی است

کِتل بِل  یک ابزار ورزشی گوی مانند با دسته ای ثابت و گرد مانند یک کتری میباشد که به واسته فرمی که دارد قابلیت انجام حرکات بسیار گوناگونی را ایجاد میکند که با ابزار ورزشی دیگر امکان پزیر نمی باشد. این به واسطه طرح دستگیره آن که از محور خارج است میباشد.

تمرین با کِتل بِل (KB) به آسانی قابل دسترس و سودمند برای همه میباشد. از ورزشکاران نخبه که به دنبال یک برتری میگردند گرفته تا اشخاس غیر فعال که فیتنس یا آمادگی جسمانی را برای اولین بار کشف کرده اند. همینطور تمام اشخاس دیگر در بین این دو حد همه میتوانند از این وسیله سود ببرند.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

جنس کتل بل غالبا از چدن ساخته می شوند ودرتنوع بالایی از وزن برخوردار است و در سایزهای مختلف عرضه میشوند.

کتل بل مانی خسروی

علت این قابلیت این میباشد که تمرین با کِتل بِل بر میگردد به تمرینات پایه ای و اساسی واین یک شیوه عالی برای تمرین دادن تمامی بدن در زمانی نسبتأ کوتاه میباشد.
–    تمرین با KB میتواند به شما کمک کند که وزن بدن خود را کاهش دهید, عضله بسازید, عملکرد ورزشی خود را افزایش دهید یا آمادگی جسمانی خوبی را نگهدارید, و همینطور کیفیت زندگی خود را در با افزایش سنتان بهبود بخشید. تمام اینها فقط با یک وسیله ساده.
–    اشخاسی که سن بیشتری دارند و عاقلتر هستند متوانند از درمان کردن دردهایشان سود ببرند, قدرت وانرژی و کارکرد بدنی از دست رفته خود را دوباره بازیابند. از تاثیرات استثنایی آن افزایش نیروی مرکزی (Core) بدن, افزایش قدرت و وسیع شدن دامنه تحرک و برگرداندن آن  به حالت گذشته یا حتی بهتر از گذشته میباشد. تمیرین با کتل بل آسان  و انعطاف پذیر بوده و میتواند با برنامه های فیزیو تراپی ترکیب شود.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد.

کتل بل قیمت

بسیاری میتوانند درد پائین کمر خود را با KB درمان کنند. در تمرین با کِتل بِل به تمامی عضلات باسن تاکید میشود. نه تنها آنها قویتر میشوند, بلکه این عضلات بیدارشده و شروع به شرکت کردن در حرکات شما میکنند. بطور مکانیکی اگر شما از عضلات باسنتان برای بلند کردن و خم شدن استفاده نکنید, عضلات بشت شما با انجام کار بیش از حد این وظیفه را به عهده میگیرد. عضلات پائین کمر ساخته نشده اند که کار عضلات باسن را انجام دهند که یکی از بزرگترین عضلات در بدن میباشند. به عبارت دیگر بدن شما یاد میگیرد که با الگوی صحیح تر و پر قدرتر حرکت کند که در تمامی کارها به شما کمک کرده و پائین کمر شما از شکایت کردن دست برمیدارد.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

این وزنه منحصربه فرد برای افزایش حجم عضلانی، بالابردن استقامت و چربی سوزی هم زمان، استفاده می شود.

کتل بل خرید

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

تاریخجه کتل بل به سال 1704 در روسیه بر می گردد. کسانی که از آن استفاده میکردند آن را “gireviks” می نامیدند.

ورزش کتل بل

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

کتل بل ها به عنوان وسیله فوق العاده و منحصربفرد در زمینه چربی سوزی در مجله” hercules ” به رسمیت شناخته شدند.

فروش کتل بل

KB مشهور است برای درمان کردن شانه های بد, این وسیله دوباره سه چیزی که شانه احتیاج دارد احیا میکند: تحرک, توازن و قدرت. ورزشکارانی مانند خود من و کسانی که سالها در هنرهای رزمی فعالیت داشته اند و شانه هایشان مدام مورد ضربه و مجازات قرار گرفته است با تمرینات کتل بل متوجه عمری دوباره میشوند. شانه هایشان از تازگی قبل هم بهتر میشود.
–    KB تمامی زنجیره عقبی بدن را تقویت میکند که یک مورد کلیدی نه تنها در عملکرد ورزشی, بلکه برای بدون زحمت صاف ایستادن میباشد.
–    اگر با کسانی که KB استفاده کرده اند صحبت کنید به شما در مورد بهتر شدن شانه و مفاصل زانو, ناپدید شدن درد پائین کمر, برترف شدن خشکی, و افزایش تحرک میگویند. تمرین با KB نابسامانیهای اسکلت بدن را اشکار میکند و همینطوراستفاده نامیزان از یک طرف بدن به علت ضعف طرف دیگر و شروع به تصحیح کردن آن میکند. وقتی بدن توازن خود را بدست میاورد, درد اسکلت عضلانی بهبود می یابد.
–    تکرارهای فشار پرتابی (ballistic)  کِتل بِل و بلند کردنهای سریع دیگر بسیار سودمند برای مفاصل به نظر می ایند. تجربه پزشکان ورزشی نشان داده است که مفصلهایی در معرض ضربات سنکین قرار میگیرند نسبتأ عاری از ارتروز (Osteoarthritis) در سنین بالا بوده و آنهایی که مواجه با فشارهای پائین بوده اند موارد ارتروز بیشتری را تجربه میکنند. داشتن عضلات قوی با مفصلهای ضعیف مانند ساختمانی با یک نمای سنگی محکم و زیربنایی ضعیف میباشد یا کزاشتن یک موتور مسابقه در بدنه یک خودرو معمولی – که این حالت مطلوبی نیست.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

در سال های اخیر کتل بل به صورت فزاینده ای در بین کشورهای قاره آمریکا توسط pavel tsat souline که یک مولف کتب ورزشی است معرفی شد.

دمبل کتل بل

–    حرکات پرشتاب/کاهش شتاب KB بافتهای اتصالی (تاندون, رباط, غضروف) راقوی کرده وسهولت حرکت, قدرت و انعطاف پذیری را افزایش داده و بنابر این امکان مصدومیت را کاهش میدهد. حرکات دینامیکی تمرین با KB حالت ارتجاعیت بیشتری برای بدن ایجاد میکند و فشار اصابت آن کمتر از حتی حرکاتی با دینامیک کمتر مانند دویدن بسیار آهسته میباشد.
–    آموزش صحیح تمرین با KB طریقه صحیح محکم نگاه داشتن عضلات شکم را به شما یاد میدهد. بجای اینکه شکم خود را به داخل فشار دهید که به شما معمولأ برای محافظت از کمر آموزش داده میشود, شما یاد می گیرید که شکم خود را محکم نگه دارید مانند کسی که خود را برای مشت خوردن به شکم آماده میکند. به عبارت دیگر بدن شما الگوهای بهتر حرکتی را یاد میگیرد. شما به طور طبیعی یاد می گیرید که کارها را به نحوی انجام دهید که کمر و مرکز بدن خود را محافظت کنید.
–    تمرین با KB هیچ وقت حوصله شما را سر نمی برد. با فقط یک وسیله ساده و تقیر دادن جای دست خود می توانید حرکات بیشماری را انجام داده یا با هم ترکیب کنید.
–    این وسیله بدن شما را همسان میکند. چاره ایست که به شما آموزش میدهد که به بدنتان به عنوان کلکسیونی از عضلات گروهی فکر کنید که ایزوله شده اند. هر حرکت کتل بل تمامی بدن را درگیر میکند. هر تاب دادن, بلند کردن, یا پرس کردن تعداد زیادی از مفصل ها و عضلات گروهی را درگیر کرده و بدن را مجبور میکند که همیشه به عنوان یک واحد همبسته عمل کند.
–    نظر به اینکه مغز انسان حرکت را میشناسد و نه عضلات, شما هماهنگی بهتری با استفاده از KB پیدا میکنید. تمرینات با KB بدن شما را آموزش میدهد که به عنوان یک واحد عمل کند.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

در سال 1985 کمیته ای برای ورزش کتل بل تاسیس شد و اولین دوره قهرمانی بین المللی کتل بل در همان سال در روسیه با توجه به استانداردهایی که خود آنها اعمال کردند برگزار شد.

ورزش کتل بل چیست

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

امروزه کتل بل به دنیای تناسب اندام معرفی شده و با استقبال چشمگیر جهانی روبه رو شده و فواید و نتایج آن، اثبات خوبی برای محبوبیت کار با این وزنه ها هستند

تمرینات کتل بل

–    تمرینات هوازی وقدرتی را با هم ترکیب میکند. تصور کنید که دارید می دوید که به یک قطاری که شروع به حرکت کردن کرده است برسید در حالی که بسته ای در یک دست دارید و با دست دیگر یک چرخ دستی را هل میدهید. آیا تمام تمریناتی که در کلاسهای استپ, یا دچرخه ثابت انجام داده اید به

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

این اجازه را به شما می دهد که در هرکجا وهرزمان بتوانید یک جلسه تمرینی متمرکز و کارآمد را داشته باشید

فروش وزنه کتل بل

 در این حالت کمک می کند؟

–    چربی سوزی بیشتری ایجاد میکند. در درجه اول پرتاب کردن KB به اطراف تأ ثیرات سوخت وساخت (metabolism) بسیار بالایی دارد. دوم کالری و چربیهای شما را در تمام روز می سوزاند در حالی که متابولیزم شما را در حالت استراحت افزایش میدهد. در پایان آنها را ترکیب کنید با تأثیرات چربی سوزی هورمن رشتی که به واسطه این نوع حرکات تمرینی پیچیده تمام بدنی تحریک میشود, راه بهتری برای چربی سوزی وجود ندارد.
–    مدت زمان لازم برای بهبود پیدا کردن یک بخش مهم شیوه تمرینات ورزشی میباشد, اما تمرین تا مرز از کار افتادن یک بار در هفته کافی نیست و نتیجه آن کوفتگی بیش از حدی است که شخس را از کار می اندازد. حرکات تمرینی KB بهبود در حالت فعال را آسان میکند و وضعیت جسمانی استثنای بوجود میاورد.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

پاول ساتسولین، مخترع کتل‌بل، می‌گوید: «کتل بل از دمبل و هالتر کاربرپسندتر است.

فروش وزنه های کتل بل

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

تناسب اندام و فرم دهی و قدرت بخشی به تقریبا تمامی عضلات بدن

فروشگاه کتل بل

بسیار با دمبل و هالتر متفاوت است. هر کسی که یک کتل بل بلند کرده است فرق آن را احساس کرده. وزن خارج از مرکز آن عضله های توازنی بیشتری را اجیر میکند و عضله های مورد هدفمان را در دامنه حرکتی بیشتری کار میکند. حرکات ایزوله ای مانند نوعی که با دمبل و هالتر انجام میشود عضلات توازنی را به همان اندازه به کار نمی گیرند.
–    اگر رو راست باشیم بیشتر کارهای ورزشی حوصله اشخاص را سر میبرند. تمرین با KB سریع و لذت بخش است که این یکی از دلایلی میباشد که به کار کردن با آن ادامه می دهید. حرکات تمرینی کتل بل ساده, مفرح, بی مانند و شما متوانید آن را با تمرینات ورزشی دیگر ترکیب کنید.
–    حرکت شروعی آن آسان بوده و شما فوری میتوانید کار کردن با آن را آغاز کنید. فرقی نمیکند در چه سنی هستید یا از آمادگی جسمانی برخوردار نیستید, همه میتوانند آن را انجام دهند.
–    اکثر ورزشکاران ما در ایران مانند کشتی گیران و فوتبالیستها از اصول صحیح تمرینی پیروی نمیکنند. به همین علت اگرچه در شروع مسابقه قوی و پر تحرک هستند ولی نزدیک به انتهای مسابقه کاملا خسته و از نفس افتاده اند, در حالی که برخی از رقبای انها حتی احتیاج ندارند که نفس خود را گرفته یا تازه کنند. این یکی از مواردی است که تمرین با کتل بل می تواند مفید واقع شود.

کتل بل , کتل بل چیست , فواید کتل بل , ورزش کتل بل , دمبل کتل بل

تاریخچه  طولانی کتل بل تاثیرگذاری این ورزش را اثبات می کند

تمرین با کتل بل

ورزشکاران و رزمی کاران میتوانند یاد بگیرند که نیروها را مؤثر تر جذب کنند. حرکات پرتابی کِتل بِل به شما آموزش میدهد که شوک ها را بهتر جذب کنید که این یک امر ضروری برای ورزشهایی مانند کشتی, فوتبال و رقابتهای رزمی می باشد. این به همین اندازه برای همه ما مهم میباشد. برخورد و اصابت موقعی که کمترین انتظارش را دارید اتفاق می افتد. باید برای تمامی غافلگیری های زندگی آماده باشید.

همه چیز در مورد دمبل و ورزش کتل بل چیست و چه کاربردی دارد